4.3 C
istanbul
20 Ocak 2020, Pazartesi

“Fiyatlar artacak, konuta yatırımın tam zamanı”

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Son 4 yılda konut üretim maliyetleri yüzde 100'e yakın arttı. Bunda kurun da etkisi oldu ama bunu tüketici fiyatlarına neredeyse hiç yansıtmadık. Önümüzdeki dönemde bu maliyetlerin fiyata yansıtılması kaçınılmaz." dedi.

EMAY, asansör kapılarını yazılımdan donanıma yerlileştirdi

EMAY Asansör, normal asansörlerin yanı sıra araç ve yük asansörleri için güçlendirilmiş çelik ray sistemiyle, yüksek dayanımlı kapılar üretiyor. Mühendislik altyapısına güvenen EMAY, tüm elektronik aksamı ve mekaniği kendi bünyesinde yüzde 100 yerli geliştirerek üretebiliyor.

MESS, metal işçisi için zam teklifini yüzde 8’den yüzde 10’a yükseltti

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası'ndan yapılan açıklamada, "Çalışma barışı korunarak uzlaşı sağlanması, üretimde durgunluk olmaması amacıyla işçi sendikalarından da çözüm odaklı yaklaşım bekliyoruz." denildi.

Bakan Dönmez: Sinop’ta nükleer santrali başka tedarikçi ile yapabiliriz

Enerji Bakanı Dönmez, Sinop'ta yapılması planlanan nükleer güç santraline ilişkin, Japon tarafıyla devam etmeme konusunda mutabık kalındığını belirterek, "Başka bir tedarikçi ile de nükleer santralin yapımı söz konusu olabilir" dedi.

Samsun’da üretiliyor, Samsung’dan fazla satıyor

Türkiye’nin yerli teknoloji şirketi Reeder, Samsun’daki fabrikasında ürettiği tabletlerle yıllık 500 bin adete kadar satış gerçekleştiriyor. Şirketin kurucularından Sezen Sungur Saral, Türkiye’de Samsung ve Apple’dan fazla tablet satışı gerçekleştirerek pazar lideri olduklarını söyledi.

MEB öğrencilerin Türkçede dört becerisini ölçtü

Öğrencilerin Türkçede okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerini uluslararası standartlarda ölçen "Dört Beceride Türkçe Dil Sınavı"nın pilot çalışma sonuç raporu açıklandı.

İscehisar Belediyesi, mermer atıklarını yol ve altyapıda kullanacak

İscehisar Belediyesi, ilçedeki mermer ocaklarından çıkan atıkları değerlendirerek, yolların yapımında ve altyapıda kullanacak.

Akteknik premium araçlara kalıp üretiyor

Küçükoğlu Holding iştiraklerinden Akteknik Kalıp, sektörde güçlü adımlar atıyor. Kalıp sektöründeki deneyimlerini teknoloji ile bütünleştirerek, müşterilerinin talepleri doğrultusunda kaliteli ürünler imal eden Akteknik, iç pazardaki yerlerini sağlamlaştırıp, dünya pazarında iddialı hale geldi.

Edumob Group’ta 2020 yatırım yılı olacak

Bünyesinde bulunan üç şirket ile anahtar teslim otel mobilyaları, eğitim mobilyaları, laboratuvar, okul, otel, restoran ve ofis projeleri gerçekleştiren Edumob Group, 2019 yılında, %25 büyüme yakaladı. 2020’yi ise yenide yapılanma ve yatırım yılı olarak öngören grubun yılsonu hedefi %15 büyümek.

Yurt dışı üretici fiyatları yüzde 8.93 arttı

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE), geçen yılın aralık ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 1,81, yıllık bazda yüzde 8,93 yükseldi.