11.4 C
istanbul
14 Aralık 2019, Cumartesi

Borsa haftayı yükselişle tamamladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,33 değer kazancıyla 110.476,59 puandan tamamladı.

Tekfen Holding’den Azerbaycan’da 100 milyon dolarlık ortaklık

Tekfen Holding iştiraklerinden TechInvestments LLC, 375 milyon dolar tutarında ödenmiş sermayeye sahip bir petrokimya sanayi üretim şirketi olan SOCAR Polymer Investments LLC’ye %10 hisseyle ortak olmak üzere sözleşme imzaladı.

Piyasalar kazanımlarını geri verdi

ABD Senatosu'nun sözde soykırım tasarısı kararıyla ilgili kararı sonrasında ABD ile ilişkilerin tekrar gerilmesi ve Trump'ın Çin ile ticaret anlaşmasına yönelik açıklamaları piyasalarda havayı tersine çevirdi.

Ziraat, Simit Sarayı’na ortak oluyor

Ziraat Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, Simit Sarayı'nın yüzde 51 hissesini devralmak için Rekabet Kurulu'na başvurdu.

Berat Albayrak: Bir yıl önce Türkiye IMF’ye teslim olacaktı

Berat Albayrak: Bir yıl önce Türkiye IMF’ye teslim olacaktıHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan itiraf gibi bir açıklama geldi. Nevşehir’de konuşan Albayrak, “Bir yıl önce, Türkiye Arjantin gibi IMF ile anlaşıp, 50 milyar dolar alıp IMF'ye teslim olacaktı.” dedi.

OYAK’tan Türkiye’nin karbon siyahı ihtiyacının karşılayacak yatırım

OYAK, Türkiye ekonomisinin tamamen dışa bağımlı olduğu bir alanı daha sahiplendi ve 260 milyon dolarlık yurtiçi pazarda ‘karbon siyahı üretim tesisi’ kurma çalışmalarına başladı.

Borsa günü yükselişle tamamladı

Borsa günü yükselişle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,33 değer kazancıyla 110.476,59 puandan tamamladı.

Volkswagen fabrika kararını en erken şubatta verecek

Volkswagen'in, Türkiye'de kurulması planlanan fabrikayla ilgili kararını en erken şubat ayında vereceği bildirildi.

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Satterfield, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

ABD Büyükelçisine, ABD Senatosu'nun 1915 olaylarıyla ilgili aldığı karara karşı Türkiye'nin tepkisi iletildi.

Türkiye satınalma gücü liginde bir sıra geriledi

Türkiye'nin SGP değerine göre kişi başına GSYH endeksi 2018 yılı için 64 olarak belirlendi. Buna göre Türkiye listede 30. sırada yer alıyor. Kişi başına GSYH endeksi en yüksek ülke 261 ile Lüksemburg, en düşük ülkeler ise 31 ile Arnavutluk ve Bosna-Hersek oldu.