18.8 C
istanbul
15 Kasım 2019, Cuma

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trump samimi bir çaba içinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile ilgili, "Türkiye ile ABD arasındaki sorunların karşılıklı saygı ve milli çıkarlar temelinde çözümü için Trump samimi bir çaba içinde." dedi.

Design Week Turkey 2019 başladı

Türkiye'de tasarım kültürünün oluşmasına ve Türk tasarımcıların dünyaya tanıtılmasına katkı sağlayan Design Week Turkey 2019 (Türkiye Tasarım Haftası) başladı.

Balıkta büyüyen CarrefourSA, midye tava da satacak

Balık reyonlarının sayısını artıran ve yılın 12 ayı balık satan CarrefourSA, 1 Ocak'tan itibaren reyonlarında midye tava da satacak. Kara midye, Erdek açıklarındaki midye yetiştiricilik tesislerinden getirilecek.

Yurt dışı yerleşikler 61,2 milyon dolarlık hisse aldı

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stoku, geçen hafta 61,2 milyon dolar artarak 30 milyar 418,7 milyon dolara yükseldi

3. Uluslararası Home Concept Fuarı kapılarını açtı

40 bin metrekarelik alanda 200 katılımcı ve 95 ülkeden 20 bin ziyaretçi hedefiyle 17 Kasım'a kadar İstanbul Fuar Merkezi'nde devam edecek 3. Uluslararası Home Concept Fuarı açılışı yapıldı.

Tekstil devi Aster, Yalçın’ı satın alıyor

Son zamanlarda yurt dışında önemli yatırımlara imza atan Aster Tekstil, şimdi de İstanbul’da üretim yapan kimya şirketi Yalçın Tekstil Boya ve Apre adlı firmayı alıyor.

Almanya’da ‘Dayanışma Vergisi’ kısmen kalkıyor

Almanya’da yaklaşık 30 yıldır uygulanan Dayanışma Vergisi'nden vergi mükelleflerinin yüzde 90’ının 2021’den sonra muaf tutulması, Federal Meclis'teki (Bundestag) oylamayla kabul edildi.

İNCOTERM 2020’de, gümrük, yatırım, teşvik ve lojistik konuları mercek altına alındı

Eralkan Gümrük Müşavirliği, İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile oda üyelerine yönelik bir seminer gerçekleştirdi.

Bankacılık sisteminde mevduat ve krediler arttı

BDDK, 8 Kasım'da sona eren haftaya ilişkin bankacılık istatistiklerini açıkladı. Buna göre, ilgili haftada, mevduat ve krediler bir önceki haftaya göre artış kaydetti.

‘Türkiye – Kanada arasında STA müzakereleri en kısa sürede başlatılmalı’

DEİK ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye-Kanada 16. Ortak Yıllık Konferansı’nda konuşan Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Türkiye ve Kanada arasında en kısa sürede STA (Serbest Ticaret Anlaşması) müzakerelerine başlanmasını gerektiğini ifade etti.