18.8 C
istanbul
15 Kasım 2019, Cuma
Ana Sayfa Yazarlar Yazar: Ekonomi Ekranı

Ekonomi Ekranı

125 İÇERİKLER 0 YORUMLAR
Kadın Ekonomi Platformu Derneği’nin (KEP) düzenlediği ‘2023’e Doğru Kadın ve Ekonomi’ isimli Ekonomi Zirvesi yoğun katılım ile gerçekleşti. KEP Yönetim Kurulu Başkanı Elif Özhan, “Kadın olarak ne kadar güçlü olduğumuzu Türkiye’ye hatta dünyaya duyurmak istiyoruz” dedi.
Öztrak, "Trump ve Erdoğan'ın görüşmesinden, iki ülke arasındaki sorunların çözümüne yönelik somut bir sonuç çıkmamıştır. İkili ilişkileri tıkayan ve milletimizin geleceğini ilgilendiren pek çok sorun halen ortada durmaktadır." dedi.
CHP Parti Meclisi toplantısında, "Bilim Kültür Sanat Platformu Yönetmeliği"nde yapılan değişiklik kabul edildi.
Moody’s raporunda, Türkiye’de büyüme ivmesinin beklenenden daha hızlı şekilde gerçekleştiği belirtilerek, 2019 için büyüme tahmininin yüzde 0,2'ye revize edildiği bildirildi.
Kasım ayı olağan meclis toplantısında konuşan İTO Başkanı Şekib Avdagiç, terörün Türkiye'ye karşı bir koz olarak kullanıldığını belirterek, “Hem ülkemizi savunacağız, saldırıları bertaraf edeceğiz, hem de ekonomimizi geliştirip büyüteceğiz” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile ilgili, "Türkiye ile ABD arasındaki sorunların karşılıklı saygı ve milli çıkarlar temelinde çözümü için Trump samimi bir çaba içinde." dedi.
Türkiye'de tasarım kültürünün oluşmasına ve Türk tasarımcıların dünyaya tanıtılmasına katkı sağlayan Design Week Turkey 2019 (Türkiye Tasarım Haftası) başladı.
Balık reyonlarının sayısını artıran ve yılın 12 ayı balık satan CarrefourSA, 1 Ocak'tan itibaren reyonlarında midye tava da satacak. Kara midye, Erdek açıklarındaki midye yetiştiricilik tesislerinden getirilecek.
14.11.2019 - Borsa İstanbul, DenizBank'ın borsa kotundan çıkarılacağını duyurdu. Ana Pazar'da işlem gören Denizbank hisselerinin yeni haki...
14.11.2019 - Türkiye Çelik Üreticileri Derneği'nin (TÇÜD) açıklamasına göre Türkiye'nin ham çelik üretimi, 2019 yılının ilk 2 çeyreğinde %...